Eksperti: Džeksona dzīvību varēja glābt

Maiklu Džeksonu varēja izglābt, ja vien viņa ārsts Konrāds Mjurejs, kas apsūdzēts popmūzikas karaļa nonāvēšanā, negaidītu 20 minūtes, bet uzreiz izsauktu ātro palīdzību, trešdien tiesā paziņoja kāds mediķis, kas sniedza liecību kā eksperts, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Eksperti: Džeksona dzīvību varēja glābt
Komentāri 14.10.2011 07:32

Trešdien notikušajā tiesas sēdē kardiologs Alons Steinbergs sacīja, ka Mjurejam vajadzēja zvanīt ātrajai palīdzībai, tiklīdz Džeksons pārstāja elpot.

"ASV tās ir elementāras zināšanas, nav jābūt mediķim, lai zinātu, ja kādam ir slikti, jāzvana uz 911."

Saskaņā ar Mjureja apgalvojumiem 2009.gada 25.jūnijā viņš atstāja Džeksonu uz divām minūtēm, lai aizietu uz tualeti, un atgriežoties atklāja, ka viņa pacients vairs neelpo.

"Uzraugot pacientu, nekad nedrīkst viņu pamest, īpaši, ja viņam injicēts propofols," uzsvēra Steinbergs, piebilstot, ka rupja kļūda bija arī tas, ka Mjurejs deva propofolu bez atbilstoša medicīniskā aprīkojuma un personāla.

Miega eksperts Neiders Kamendžers kritizēja Mjureju par to, ka tas necentās noskaidrot Džeksona bezmiega cēloni un tā vietā deva viņam spēcīgus, atkarību izraisošus sedatīvus.

"Izklausās, ka viņam bija atkarības problēma," sacīja Kamendžers, vēršot uzmanību uz to, ka Mjurejs atstāja savu pacientu vienu pašu istabā, kur bija pieejams plašs klāsts dažādu medikamentu. Pēc viņa vārdiem, Džeksona nāve "bija paredzama komplikācija". Viņš arī norādīja, ka pēc tam, kad Džeksonam bija apstājusies elpošana, Mjurejs veica sirds masāžu ar vienu roku un uz gultas, nevis cietas virsmas.

Atgādināsim, ka tiek uzskatīts, ka Džeksons nomira no spēcīga anestētiķa propofola pārdozēšanas. Sākotnēji Mjureja advokāti uzstāja, ka viņu klients bija injicējis savam pacientam 25 miligramus propofola, taču, kamēr ārsts bija izgājis, Džeksons pats ieņēma papildu devu, kas arī viņu nogalināja. Saskaņā ar viņu apgalvojumiem Džeksons propofolu bija iedzēris.

Teorija, ka Džeksons iedzēris propofolu, ir pretrunā ar autopsijas rezultātiem - viņa kuņģī šī medikamenta pēdas netika atrastas. Nav skaidrs, vai Mjureja advokāti pilnībā atteikušies no viedokļa, ka Džeksons pats ieņēmis papildu propofola devu, jo otrdien notikušajā sēdē patologanatoms un tiesu medicīnas eksperts, kas veica Džeksona līķa autopsiju, atzina, ka teorētiski dziedātājs varēja aizsniegt vietu zem ceļgala, kur viņam caur infūzijas sistēmu tika injicēti medikamenti, un ievadīt anestētiķi intravenozi.

Atgādināim, ka Džeksons bija nolīdzis Mjureju kā savu personīgo ārstu, gatavojoties 50 koncertu turnejai Londonā. Kardiologs bija līdzās 50 gadus vecajam popmūzikas karalim, kad tas nomira no sirds apstāšanās. Kā apliecināja tiesu medicīnas ekspertīze, Džeksons mira no dažādu spēcīgu medikamentu sajaukuma, ko Mjurejs viņam bija injicējis, lai mūziķis varētu aizmigt. Vēlāk izmeklētāji savā slēdzienā atzina, ka Džeksons ticis nogalināts, un prokuratūra izvirzīja Mjurejam apsūdzību netīšā nonāvēšanā.

Mjurejs savu vainu noliedz. Ja zvērināto tiesa atzīs viņu par vainīgu, kardiologam draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat četriem gadiem.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss