Pasniedzējs un students KAŽA
Kaža atstāj diezgan vienkārša un nesamākslota jaunieša iespaidu. Atšķirība tikai tāda, ka viņš ir skatuves persona un par viņa publisko tēlu diezgan cītīgi rūpējas Putnu balles menedžments...
Kaža šodien uzsāks otro sezonu Bērnu roka akadēmijā.
Bērnus mūzikas teorijas jautājumos izglītojošas privātskolas sarodas aizvien vairāk. MicRec bārā šogad atklāto Bērnu roka akadēmiju par skolu īsti nenosauksi, bet par lietderīgu burziņu gan. To akcentē arī šīs pseidoakadēmijas vienīgais pasniedzējs Kaža, kurš vairāk zināms kā dueta Valters un Kaža dalībnieks.
Kopīga pasēdēšana
Ar Kažu jeb Kārli Būmeisteru Neatkarīgā satikās saulainajā rītā, kad viņš, iegrimis stereo austiņās skanošajā mūzikā, raitā solī maršēja pa mostošos Vecrīgu. Ko klausies? "Viktoru Lapčenoku un Noru Bumbieri!" viņš drosmīgi atzīstas, nevis stāsta, ka seko līdzi vēlīno padsmitgadnieku paaudzes muzikālās modes kliedzieniem. "Šādā rudenī šī mūzika vispār izklausās lieliski..."
Viņš tāpat neslēpj un drīzāk pat lepojas ar to, ka ir tā saucamais Raimonda Paula dziedātājs. Turklāt jau no trīs gadu vecuma, kad sāka darboties leģendārajā bērnu vokālajā ansamblī Dzeguzīte. Ar mūziku saistīts burziņš viņam nav svešs jau visu dzīvi, tādēļ iesaistīšanās tādā padarīšanā kā Bērnu roka akadēmija šķiet Kažam pat loģiski piestāvoša.
"Bērnu roka akadēmija aizsākās šā gada sākumā," viņš stāsta. "Ideja ir tāda – sestdienās pa dienu bērni sanāk MicRec bārā. Viņiem ir iespēja panašķoties ar saldumiem, ko sagādājuši mūsu atbalstītāji, un mēs kādu stundiņu parunājam par rokmūziku un tiem cilvēkiem, ar kuriem tā vispār ir sākusies." Viņš saka, ka tas ir liels pluss arī pašam, jo sanāk vēl lielāks iegansts pastiprināti interesēties par mūziku. Bez skaņu ierakstiem, foto un video materiāliem uz kopīgo pasēdēšanu (par stundām vai lekcijām Kaža tās neņemas saukt) tiek paņemta līdzi arī ģitāra un izprintēti bītlu un citu tā laika mākslinieku populāru dziesmu vārdi. Kādēļ? Lai kopīgi uzdziedātu, protams! "Ja bērni vēlāk pateiks, ka zina kādu no šīm dziesmām, tad pieaugušajiem par viņiem būs cits iespaids," smej Kārlis.
Vainīgs krusttēvs
Kaža saka, ka viņa uzdevums nav panākt, lai bērni ikdienā sāktu klausīties klasisko roku. "Svarīgi ir tas, lai bērni par roka aizsācējiem zinātu un viņus cienītu," viņš saka. No kurienes viņam pašam radusies šāda cieņa? Izrādās, ka pie vainas ir Kārļa krusttēvs. "Viņš 1995. gada vasarā atbrauca ciemos un prasīja – kādu mūziku es klausos?" atminas Kaža. "Es nosaucu Spice Girls un tamlīdzīgas grupas. Viņš ieplēta acis un nākamajā dienā bija klāt ar savu mūzikas centru un četriem albumiem. Kā tagad atceros, tie bija AC/DC, Scorpions, Kiss un ZZ Top. Izdzirdot tos, man notika klikšķis..." Savā ziņā krusttēvs Kārlim bija nodarījis pāri, jo vienaudži vairs nesaprata, kāpēc Kaža klausās kaut ko tik nemodernu? Taču viņš ar šādu lietu kārtību lepojas. Pats pie hārdroka spēlēšanas gan nav ķēries, jo uzskata, ka vismaz pagaidām nav tam piemērots.
Putnu balles dalībnieks arī piekrīt, ka nav nekāds lielais rokenrola bohēmists un viņam labāk patīk dzīvot ar vēsāku skatījumu uz dzīvi. Vēl vairāk šos vārdus pasvītro fakts, ka viņš nulle kā sācis studēt Latvijas Universitātes ekonomistos. "Mani īsti ne uz kurieni nevelk," viņš skaidro, kādēļ izvēlējies ekonomiku. "Iestājos ekonomistos iestāšanās pēc. Tiesa, arī iepriekšējos sešus gadus esmu skolā padziļināti mācījies uzņēmējvadību."
Apradis ar sadalīšanu
Vēl viens jauns izaicinājums Kažam šajā gadā būs LNT TV šova Solo ar orķestri vadīšana kopā ar ilggadējo draugu un kolēģi Valteru. Šovs startēs 1. oktobrī, un Kaža piebilst, ka daudz nedrīkstot par to runāt. "Taču tālu no dziesmas mēs ar Valču neaizklīdīsim," viņš uzsver. "Cilvēki varēs rakstīt anketas, nākt dziedāt pazīstamus meldiņus un veiksmes gadījumā arī kaut ko vinnēt."
Viņš pats šova pirmizrādes dienā gan dosies prom no Latvijas, lai kopā ar Putnu balli piedalītos Lietuvas TV šovā. Bez tam grupa sākusi rakstīt arī otro albumu, kas varētu pat būt gatavs līdz Ziemassvētku dāvanu laikam. Ņemot vērā, ka uzsāktas klātienes studijas universitātē un jau piekto gadu netiek atstāts novārtā arī sestdienu rītu darbiņš Latvijas Radio 2 ēterā, ko darīt Kažam pietiek. Un tomēr viņš neuzskata, ka būtu briesmīgi aizņemts.
"Esmu apradis ar darbu sadalīšanu vidusskolas laikā un neteikšu, ka tagad kaut kas būtu savādāk," viņš atzīst. "Man atliek arī brīvais laiks, un, teikšu tā, man tas ir lieli prieki!"
Par lieliem priekiem viņš sauc atpūšanos draugu kompānijā. Turklāt ļoti dažādu atpūtu – no slēpošanas ziemā līdz iešanai pirtī rudenī un kopīgu kāda koncerta apskatīšanos mājās pie tējas krūzēm.
***
Kaža
- Īstajā vārdā Kārlis Būmeisters (lepojoties ar savu vectēvu, kurš padomju laikā bija disidents, pieņēmis mātes meitas uzvārdu)
- Muzikants (pats saka, ka par mūziķi sevi neņemas saukt), radio un TV šovu vadītājs, Bērnu roka akadēmijas pasniedzējs
- Dzimis 1986. gada 13. decembrī
- Mācījies Rīgas Valda Zālīša pamatskolā un Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, tagad uzsācis uzņēmējvadības studijas Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē
- Mūzikas skolā pamācījies tikai četrus gadus, gadu ņēmis privātstundas ģitārspēlē, savu pirmo dziesmu sacerējis ar vectēva vārdiem
- Jau bērnībā sācis piedalīties LTV bērnu raidījumos un ilgu laiku bijis populārā Miedziņa kompanjons
- Muzicē grupā Putnu balle
- Lepojas ar uzstāšanos Dzeguzītes sastāvā Ņujorkas Madison Square Garden un piedalīšanos Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā kopā ar Valteru
- Dzīvo Rīgā, ir draudzene
***
Elita Mīlgrāve, MicRec bāra īpašniece un Bērnu roka akadēmijas idejas autore:
"Mana pirmā īstā saskarsme ar Kažu kā ar cilvēku, ne tikai Mikrofona ierakstu kādreiz pārstāvētu mākslinieku, man bija brauciena laikā uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Ukrainā. Sapratu, ka viņš ir ļoti patstāvīgs un organizēts, kas nav raksturīgi daudziem jauniešiem un it īpaši māksliniekiem. Un vēl Kaža lieliski prot saprasties ar bērniem, kuriem viņš Bērnu roka akadēmijā patiesībā stāsta diezgan sarežģītas lietas.
Reklāmas foto