"Prāta vētras" puiši izvēlas nēsāt dārgus pulksteņus
Grupas "Prāta vētra" puiši, kas iepriekšējos gados regulāri izcīnījuši gada stilīgākās grupas nosaukumu, vienmēr rūpējušies ne vien par apģērbu un frizūrām, bet arī aksesuāriem. Izrādās, tikai viens no "prātniekiem" Jānis Jubalts ikdienā nenēsā rokas pulksteni, bet pārējie greznojas ar varen smalkiem laikrāžiem.
Laikā, kad vairākums cilvēku pareizu laiku zina, paskatoties mobilajā tālrunī, rokas pulksteņi tomēr nav izzuduši, izkarojot stabilu vietu modes aksesuāru vidū. Nevarētu teikt, ka "Prāta vētras" dalībnieki būtu pulksteņu fanāti, kas katrai žaketei pieskaņo citu laikrādi, — viņu izvēle sliecas par labu pārbaudītiem un kvalitatīviem zīmoliem.
Piemēram, Renārs Kauper nēsā īpašu "Rodania" pulksteni ar Dakaras simboliku. Šādi laikrāži izlaisti 42 000 eksemplāru un brīvā tirdzniecībā vairs nav pieejami. "Rodania" bija oficiālais Dakaras rallijreida atbalstītājs no 2001. līdz 2007. gadam, kad vienkāršos, bet izturīgos, nerūsējošā tērauda korpusā iestrādātos "Rodania" rokas pulksteņus nomainīja dārgākie "Wyler Gen?ve" tantala korpusā, kas uz Dakaras ralliju Argentīnā "oficiālo pulksteni" izlaida 182 eksemplāros, katru no tiem numurējot.
Kas attiecas uz "Rodania" — pie tāda varēja tikt tie, kuri paši līdz 2006. gadam brauca Dakaras rallijā. "Tāds ir mans draugs Māris Saukāns, kurš šo pulksteni kopā ar ļoti jauku vēlējumu vēstuli dāvināja man 33. dzimšanas dienā. Šis man ir ļoti tuvs un mīļš pulkstenis, un es to tik sirsnīgi nēsāju, ka nu jau drīz būs jāmaina siksniņa," atklāj Kaupers.
"Brainstorm" bez "brain"
Savs stāsts par pulksteni ir arī Mārim Mihelsonam. "Kad atlidojām no Kopenhāgenas pēc "MTV Best Baltic Act" balvas saņemšanas (2006. gadā),lidostā "Rīga" mūs sagaidīja žurnālisti, kā arī daudzi sveicēji, tostarp pulksteņu firmas "Storm" pārstāvji. Tā kā mēs esam "BrainStorm", viņi — "Storm", tad firmas pārstāvji vēlējās mūs apdāvināt ar pulksteņiem. Man ir vēl viens pulkstenis, taču gan šim, gan tam otram izlūzis ķēdītes stiprinājums. Šim pulkstenim stiprinājumu dabūju, nomainīju un nu varu atkal nēsāt," klāsta Mihelsons.
Rogam vēsturisks zīmols
"Man pulksteņus parasti uzdāvina, un arī šis nav izņēmums. Man tas ir ļoti sen. Bijuši vēl vairāki pulksteņi, daži jau ir pazaudēti, taču tie bijuši ne mazāk mīļi. Un vēl joprojām pulksteņi man ir īpaši mīļi," atzīst Kaspars Roga, kura rokā vīd klasisks zeltīts (vai zelta) firmas "Longines" laikrādis. Tā vērtību grūti noteikt, taču logo liecina, ka tas noteikti nav pēdējo gadu ražojums, jo pirms daudziem gadiem firma nomainīja logo pret progresīvāku.
Zīmolam ir sena vēsture. Pirmie "Longines" pulksteņi dienasgaismu ieraudzīja 1832. gadā Šveicē, kad kompānijas dibinātājs Augusts Agasī nolēma pamest pulksteņu tirgotāja darbu, lai dibinātu pats savu firmu kopā ar kompanjoniem Henriju Regvelu un Florianu Morelu. Firmas oficiālajā informācijā ir teikts, tad tieši "Longines" 1867. gadā ieviesa ar ripulīti uzgriežamus kabatas pulksteņus (pirms tam tos, tāpat kā sienas pulksteņus, uzgrieza ar atslēdziņu). 1880. gadā firma reģistrēja savu preču zīmi — smilšu pulksteni ar diviem spārniņiem — un kopš tā laika saražojusi jau vairāk nekā trīsdesmit miljonus laikrāžu.
Jubalts bez pulksteņa
Vienīgais, kas "prātnieku" vidū pulksteni nenēsā, ir Jānis Jubalts. Jautāts, kāpēc tā, viņš atbild: "Man ir pulksteņi, man patīk arī dažādas rokassprādzes un ķēdītes, bet es tos nevaru ilgi nēsāt. No pulksteņiem man, pirmkārt, tirpst rokas, turklāt ir baigi jocīga sajūta — tāpat kā ziemā, kad nēsā cepuri un noņem to, vēl ilgi ir sajūta, it kā tev tā būtu galvā. Man tā ir ar pulksteņiem. Bet man pulkstenis ir, ik pa laikam to uz rokas tomēr uzlieku.".