Maija Silova: "Ir lietas par kurām gultā labāk nesmieties"
Humors pat gultā — Silovas pievilcības noslēpums. Maija uzskata, ka divu cilvēku attiecībās humora izjūta ir ļoti būtiska.
"Ja vīrietim nepiemīt humora izjūta, tas liecina par divām lietām: vai nu viņš pārāk nopietni pret sevi izturas, vai viņš ir apdalīts ar prāta asumu. Un šīs abas lietas man nav simpātiskas. Man vispār mazliet ir bail no cilvēkiem, kuriem nav humora izjūtas. Tas tiešām ir baisi. Bet arī pārlieku daudz humora nogurdina un pat garlaiko. Nav mazsvarīgi arī, lai ir humora izjūtas saderība, jo, kad abi nesaprot viens otra jokus, tad nu gan vairs nav smieklīgi!" apgalvo TV dīva.
Atvieglo situāciju
Vai ir lietas, kur labāk nesmieties, piemēram, gultā? Maija nosmaida: "Nu, skatoties par ko tu smejies, ir lietas par kurām labāk nesmieties! Bet, ja smejas abi, tad viss kārtībā. Attiecībās ir nozīmīgi saprast otra cilvēka nepatīkamās tēmas, kuras nedrīkst aizskart un pārvērst par humoršovu."
Maija Silova tomēr iesaka būt un palikt pozitīviem: "Smiekli atvieglo situācijas dramatismu, un tie viennozīmīgi ļoti vieno cilvēkus viņu savstarpējās attiecībās. Mēs bieži dzīvē nevaram mainīt notikumu gaitu, bet savu uztveri par notiekošo varam mainīt, ja gribam. Un ar smaidu skatīties uz notikumiem ir pirmais solis, lai šie notikumi rastu optimāli pozitīvu iznākumu. Nevaru atbildēt par visiem, bet man šī nostāja palīdz. Un vispār ir tik jauki uzsmaidīt cilvēkiem!"
Latvieši ar septīto reizi
Nu jau bijusī šova "Paldies Dievam, piektdiena ir klāt" vadītāja Maija Silova atzīst, ka humora raidījumi ir viens no sarežģītākajiem TV formātiem:
"Katram ir sava izpratne par humoru un arī, piedodiet, reakcijas ātrums. Lielisks piemērs — vēl nesen vadot kluba "Godvil" atklāšanu ar "Comedy Club" puišiem, es varēju just, ka viņu jokus dažkārt publika uztvēra krietni novēloti, kad skanēja jau septītais joks, daudzi vēl smējās par otro.
Runājot par mūsu TV humorraidījumiem, cilvēkiem pašiem ir jālemj, kas viņiem nepieciešams, bet ja tomēr viņi grib savos TV ekrānos redzēt kādus jautrus raidījumus, viņiem ir jāiemācās tos skatīties un jāgrib saprast. Pretējā gadījumā, ja apriori skatīsimies jebkuru raidījumu ar domu, ka gan jau nekas smieklīgs tur nebūs, tad mēs nevaram gribēt, ka humora niša televīzijā attīstīsies. Mūsu skepse pret visu, kas notiek pašu valstī, ir pārvērtusies jau par nācijas kompleksu."
Jautrās blondīnes tēls
Vai uzjautrināt spēj vien mazliet padumjas blondīnes tēls, ja atceramies kādreizējo Dagmāras Legantes un Janas Duļevskas aktiermākslu? Maija aizdomājas: "Iespējams atbilde jāmeklē kinoindustrijā — spilgtu lomu amplitūda gaišu matu īpašniecēm ir ļoti plaša. Sākot ar stjuartēm, seksīgām medmāsiņām un beidzot ar dīvu, karalieņu tēliem, un to visu var pieskaņot komiskām situācijām, kas ir ļoti labi nolasāmas un saprotamas. Bet man šķiet, ka stereotipizēta domāšana ir raksturīga mediju zombētiem cilvēkiem, ar zemu informācijas izšķirtspēju, kuri uzspiestos stereotipus ņem par pilnu.".