Kāpēc valsts pirmā lēdija - Zatlere gandrīz vienmēr tērpjas melnā?
Kā tas nākas, ka oficiālos pasākumos mūsu valsts pirmā lēdija gandrīz vienmēr tērpjas melnā? Ko tas liecina par viņas stilu un arī raksturu, jautājām modes un etiķetes speciālistiem.
Gints Bude, modes mākslinieks:
Tie, kas savā apģērbā pārsvarā izvēlas tumšas krāsas, tādā veidā parāda savu iekšējo stāvokli. Melna krāsa ir nopietna un pārdomu krāsa, sievietēm ļoti bieži arī nepārliecinātības krāsa. Tās, kuras izvēlas tumšo, nejūtas pārliecinātas par kaut ko — varbūt par sevi vai par lietām, kas notiek apkārt, bet tas gan nenorāda uz nepārliecinātu personību. Melnā krāsa ir barjera, aizsardzība, sevis pasargāšana no ārējās vides.
Lilita Zatlere ir ļoti, ļoti skaista sieviete, kas varētu atļauties daudz košākas krāsas. Melnās krāsas vienīgā priekšrocība ir tāda, ka tā padara slaidāku, taču arī — ne vienmēr, bet Zatleres kundzei šādas problēmas nemaz nav. Es novēlu, lai viņa atplaukst, izvēlas daudz spilgtākas krāsas!
Irma Kalniņa, etiķetes speciāliste:
Katrai sievietei ir savs stils, un melns tērps ir piemērots ļoti daudzām situācijām. Ja sievietei ir bieži jāuzstājas un jābūt publikas priekšā, melnā ir ļoti praktiska krāsa — derēs dažādās situācijās, katrreiz būs korekti un atbilstoši pasākuma etiķetei. Tumšas krāsas apģērbi ir arī ļoti praktiski un ekonomiski.
Zatleres kundze ir konservatīvi lietišķa, šajā brīdī vēl ļoti piesardzīgi skatās uz savu garderobi, neizceļas ne ar ko pārmēru pārsteidzošu. Esmu pētījusi, ka sievietes Latvijā vēl meklē un cīnās, lai atrastu savu stilu, tas mums vēl ir kas jauns. Piemēram, ļoti liela nozīme ir audumam, bet Latvijā ir ļoti ierobežota audumu izvēle. Tas, kas varētu piestāvēt, arī attiecīgi maksā, un es domāju, ka arī prezidenta kundzei ir noteikts reprezentatīvais budžets, kas nav bezizmēra.
Prezidenta kundze nekad nav bijusi ģērbusies neatbilstoši situācijai, un tas nav viegli — atrast savu stilu! Latvijas sievietēm ir pavisam citādāka gaume nekā Zviedrijas vai Ņujorkas Medisona avēnijas sievietēm. Jau pēc apģērba var redzēt, no kurienes cilvēks ir atceļojis. Bet pēdējos gados Latvijā situācija ir uzlabojusies — kungi mazāk staigā melnās ādas jakās ar uzvalkiem un dāmas vairs tik bieži neredz ar melniem krūšturiem un baltām blūzēm.