Vai kas mainījies kopš Repšes skarbās kritikas? Latvijā pie varas ir mafija, kas melo un ņirgājas par normālu cilvēku dzīvi
Pagājuši pieci gadi kopš rakstnieces Gundegas Repšes bezbailīgās intervijas LTV tiešraidē. Vai kaut kas ir mainījies? Aicinām rakstīt komentāru sadaļā.
Lūk, Gundegas kundzes paustais Latvijas Televīzijas ēterā intervijā ar Gundaru Rēderu raidījumā 1:1 pirms pieciem gadiem.
Rakstnieces dzīves epizodes mūsu fotogalerijā.
Pie varas Latvijā ir mafija. Vara, kas ņirgājas par normālu cilvēku dzīvi! Viņi melo un manipulē ar mums. Raida ārā cilvēkus no valsts, muldot par kaut kādu reemigrācijas plānu - tik skarbi patiesa ir rakstniece Gundega Repše.
Mums nav naudas, lai 'atgrieztu' mājās tautiešus no trimdas un nodrošinātu viņiem cilvēka cienīgu algu, tai pat laikā mēs tērējam miljonus, lai uzņemtu citus cilvēkus - rakstniece sašutusi norādīja uz bēgļu problēmu.
Repšes kundze valdību nosauca par mafiju, par baru. Ar atsevišķiem izņēmumiem.
Lielākā daļa sabiedrības Latvijā ir manipulējams pūlis, un "tas uzņem apgriezienus ļoti straujā veidā, kam saknes meklējamas lielajā politikā", šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda rakstniece Gundega Repše.
Rakstniece atzina, ka ir "vesels problēmu mučkulis", kāpēc iedzīvotāji Latvijā nedzīvo tā, kā vēlētos dzīvot. Katrs vēlas vienu un to pašu – taisnīgu valsts pārvaldību, attīstību, kultūras uzplaukumu. "Bet, kad lasa vēlēšanu rezultātus, viss ir pilnīgi savādāk. Skaidrs, ka mēs lielākajā daļā esam manipulējams pūlis, un tas uzņem apgriezienus ļoti straujā veidā, kur, protams, ir saknes lielajā politikā," teica Repše.
Pēc viņas sacītā, vaina ir ne tikai politiķos, bet arī sabiedrībā, kur vērojama savstarpēja neuzticēšanās vienam pret otram. Meli kļuvuši par absolūtu Latvijas ikdienu, un atšķirībā, piemēram, no ASV un Islandes, Latvijā melos pieķerts politiķis pat nav atvainojies. "Meli mūsu sabiedrībā nekad nav tikuši nicināti (..)," sprieda rakstniece, norādot, ka Latvijā nav riebuma pret meliem, un "mahinatori", intrigu vērpēji un "shēmotāji" Latvijā tiek cienīti.
Viņasprāt, no katra paša ir atkarīgs tas, cik lielā mērā viņš vēlas būt godprātīgs. "Ir modināms katrs indivīds pats. Lai parevidē savas galvas un atbild sev uz jautājumu, kāpēc viņš ir piedzimis, vai viņam ir kāda ticība vai apjausma par to, kas šajā dzīvē ir jāizdara un kāpēc tā vispār ir dota. Varbūt, ka viss nav nauda un vara. Varbūt, ka vēl kaut kas ir."
Raidījumu varat noskatīties Lsm.lv
FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ