Vides dizainers Didzis Jaunzems turpina pārsteigt
Savā būtībā vienkāršs puisis no Rīgas, bet ar radošo ideju lidojumu Abū Dabī torņu augstumā – tas ir arhitekts, vides dizainers un scenogrāfs Didzis Jaunzems, kuru šobrīd droši var dēvēt par vides dizaina jomas priekšgājēju Latvijā.
Savā būtībā vienkāršs puisis no Rīgas, bet ar radošo ideju lidojumu Abū Dabī torņu augstumā – tas ir arhitekts, vides dizainers un scenogrāfs Didzis Jaunzems, kuru šobrīd droši var dēvēt par vides dizaina jomas priekšgājēju Latvijā. Jau oktobrī viņš ar trīs radošiem projektiem piedalīsies konkursā „Gada balva dizainā 2015”, kas no 2. līdz 4. oktobrim norisināsies Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē „Design Isle 2015”.
Nesen ieguvis "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2015" sudraba godalgu par projektu „Dabas koncertzāle”, viņš pie iesāktā neapstājas. Konkursā „Gada balva dizainā 2015” Didzis piedalīsies trešo gadu, šoreiz – ar scenogrāfiju „Lielajai mūzikas balvai 2014”, koncertuzvedumam „Tur, kur gars ar garu jūtās satiekas” un vides instalāciju Baltijas ceļa 25. gadadienas atceres pasākumam.
„Dalība konkursā man ir kā atskaite par padarīto – uztveru to kā gada noslēgumu un jaunas sezonas sākumu. Veidojot arhitektūras un dizaina projektus, viss radošais process notiek biroja iekšienē, tāpēc reizi gadā ir vērtīgi atrādīt to, kas ir tapis, un uzklausīt profesionāļu viedokli par padarīto. Lai gan mūsu birojam DJA (Didzis Jaunzems Arhitektūra) ir personīga vīzija par arhitektūru un dizainu, ir interesanti arī redzēt, kādas tendences valda apkārt,” atzīst Didzis Jaunzems.
„Dabas koncertzāles” idejas autors un mūziķis Ingus Ulmanis atzinīgi vērtē gan Didža oriģinālās idejas, gan rūpīgo pieeju darbam, paredzot viņam vietu starp labākajiem vides dizaineriem Eiropā.
„Sākotnēji „Dabas koncertzālei” skatuvi nebijām paredzējuši. Kad šāda vajadzība radās, ar savām idejām operatīvi pieslēdzās Didzis. Pirmais pārsteiguma moments bija tas, ka Didzis rūpīgi iedziļinājās projekta muzikālajā partijā un tikai tad sāka darbu pie koncertzāles, jo parasti ir novērojama pretēja prakse, kad mums, mūziķiem, ir jāpielāgojas. Un otrais pārsteiguma moments, protams, bija galarezultāts – spēju vien nodomāt, kā tādu var uzprojektēt, jo paviljona raksti un rakursi bija patiešām iespaidīgi! Tā ir netipiskākā skatuve, ko esmu redzējis Latvijā un pat Eiropā!” atzīst Ingus Ulmanis.
„Sekoju līdzi arī citiem Didža projektiem, un jāsaka, ka viņam jau ir izveidojies savs rokraksts, kas apvieno viegluma un pārsteiguma momenta simbiozi. Viņa spēja pielāgoties konkrētajiem apstākļiem un strādāt ansamblī ir augstākā mākslas pakāpe, kas nākotnē ļaus daudz sasniegt!” uzsver Ingus Ulmanis.
Vēl līdz 30. jūlijam dizaina pasūtītāji, izpildītāji, līdzautori un ikviens, kuram ir saistība ar dizaina objektiem, ir aicināts pieteikt darbus konkursam „Gada balva dizainā 2015”, kas ir augstākais un prestižākais dizaineru darba novērtējums Latvijā. Darbus ir iespējams pieteikt sešās kategorijās – rūpnieciskais dizains, vides dizains, modes aksesuāru / tekstila dizains, grafiskais dizains, foto dizains un interjera dizains. Vairāk: www.design.lv/.
Kā zināms, konkursa „Gada balva dizainā 2015” uzvarētāji tiks noteikti Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē „Design Isle 2015”, kas ir Baltijas reģionā lielākais dizaina notikums. Izstādē dizaineri un dizaina uzņēmumi trīs dienu garumā prezentē oriģinālas mēbeles, interjera un grafiskā dizaina darbus, modes aksesuārus un dzīvesstila produktus. Vairāk: www.designisle.lv/