Rīga 2014 nedēļas programma

Rīga 2014 nedēļas programma

Rīga 2014 nedēļas programma
Komentāri 13.09.2014 12:38
Pirmdiena, 15.septembris   

Izstādes „Digitālais Rotko fenomens” atklāšana un Marka Rotko 111.dzimšanas dienas svinību programmas prezentācija

Vieta: ES mājā Mākslas telpā (Aspazijas bulvārī 18)

Laiks: plkst.16.00

Izstāde ir ieskaņa pasākumu ciklam, kas veltīts Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiekošajām izcilā mākslinieka Marka Rotko 111.dzimšanas dienas svinībām. Mediju pārstāvjiem izstādes atklāšanas laikā būs iespēja tuvāk uzzināt par pasākumiem un tikties ar programmas organizatoriem, kas norisināsies turpmāko divu nedēļu laikā Rīgā un Daugavpilī.

„Pazudis tulkojumā”. Ārvalstu dzejas lasījums

Vieta: Grāmatnīca „Roberts Books”, Dzirnavu iela 51, Rīga

Laiks: plkst.16.00

Rīga 2014 projekta „Kaimiņi trokšņo” ietvaros Rīgā viesojas ārvalstu dzejnieki. Piedalās: Ostaps Slivinskis (Ukraina), Efe Dujans (Turcija), Dēnešs Krusovskis (Ungārija), Ilze Butkute (Lietuva), Mārja Kangro (Igaunija), A.Viguls, I.Šteinbergs.

Ārvalstu viesu dzejas lasījumi

Vieta: kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”

Laiks: plkst.19.00

Rīga 2014 projekta „Kaimiņi trokšņo” ietvaros Rīgā viesojas ārvalstu dzejnieki. Piedalās: Dragana Tripkovic (Melnkalne), Ostap Slyvynsky (Ukraina), Efe Duyan (Turcija), Tadeusz Dombrovsky (Polija), Dénes Krusovszky (Ungārija).

Otrdiena, 16.septembris

Preses konference par Eiropas Kinoakadēmijas balvas norisi Rīgā un balvai izvirzīto filmu nosaukšana

Vieta: kinoteātra „Splendid Palace” Velvju zālē (Elizabetes ielā 61, Rīgā)

Laiks: plkst.11.00

Preses konferencē piedalīsies Eiropas Kinoakadēmijas balvas valdes priekšsēdētāja, pasaulslavenā poļu kinorežisore Agneška Holanda (Agnieszka Holland), Eiropas Kinoakadēmijas balvas direktore Mariana Doringa (Marion Döring) un nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle. Organizatori informēs par 13.decembrī gaidāmo Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumu – 27.Eiropas Kinoakadēmijas programmu un balvas pasniegšanas ceremoniju, kas notiks Rīgā. Preses konferences laikā tiks paziņotas arī tās filmas (vairāk nekā 40), kas šogad var pretendēt Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Šis ir īpašs gods Rīgai, jo tradicionāli filmu saraksts tiek paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas mītnes vietā – Berlīnē.

Koncerts „Dzintara ceļš”

Vieta: Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē

Laiks: plkst.19.00

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros,  savu pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos 12 jaundarbi projekta „Dzintara ceļš” ietvaros. Šis notikums apvieno dzeju, ko radījuši laikmetīgās dzejas meistari no 12 Eiropas valstīm, ar latviešu komponistu mūziku, ko izpildīs Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā. Koncerta ietvaros tiks prezentēts arī albums/dzejas grāmata „Dzintara ceļš”, kurā ieskaņotas visas 12 dziesmas, kā arī lasāmi dzejoļi oriģinālvalodā un to atdzejojumi. Koncertā būs iespējams arī klausīties, kā dzintara dzejoļi izskan pašu dzejnieku lasījumā viņu dzimtajā valodā. Notikuma režisors ir Varis Klausītājs. Koncertā ieeja ir ar bezmaksas ielūgumiem, kurus varēs saņemt Latvijas Nacionālās bibliotēkas reģistratūrā 16. septembrī no plkst. 9.00 līdz 19.00.

Ko darīt ar fantāziju? – Kalnciema kvartāla programma „Survival kit” ietvaros

Vieta: Kalnciema kvartāla Vīna veikala zālē (Kalnciema iela 35, Rīga)

Laiks: plkst.19.00

Vara Piņķa atklātā teātra stunda. Tā būs praktiskā nodarbība kā mēģinājums noskaidrot, kāpēc vērts spēlēt teātri un vai teātris ir vai nav utopija? No 12. līdz 23. septembrim Kalnciema kvartālā festivāla „Survival kit” ietvaros norisināsies pasākumu programma „Ko darīt ar fantāziju”, kas tiks mērķtiecīgi virzīta sabiedrības ideālu izpētes virzienā, pievēršoties nevis tās kopumam, bet katra indivīda personiskajai pašizziņai. Apmeklētāji tiks aicināti paši domāt, fantazēt, izjust, līdzdarboties un izsapņot jaunās, katra indivīda personiskās utopiskās vietas ontoloģiju.

„Es būšu muzejā” darbu izstāde

Vieta: Peldošajā galerijā „Noass” un „Betanovuss”

Laiks: 16.septembris – 16.oktobris

Projekta „Es būšu muzejā” ietvaros Naivās mākslas muzejā apskatāma muzeja rudens plenēra laikā tapušo darbu izstāde. Plenērā jau ierasti ikviens tiek aicināts atklāt savu radošo potenciālu, uzsākt radošu darbību vai atgriezties pie sen jau malā noliktām otām.

Trešdiena, 17.septembris

Preses konference par Rīga 2014 pasākumu programmu „Oktobris – bērnu mēnesis”

Vieta: Rīga 2014 Preses centrā (Rīgas Kongresu namā, 2014.kab.)

Laiks: plkst.13.00

Pasākumu veidotāji prezentēs plašu pasākumu programmu bērniem, kas oktobrī notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.

Zviedrijas kroņprincese Viktorija tiekas ar Rīga 2014 komandu

Vieta: Rīga 2014 Preses centrā (Rīgas Kongresu namā, 2014.kab.)

Laiks: plkst.11.00

Zviedrijas kroņprincese Viktorija darba vizītes ietvaros apmeklējot Rīgu, tiksies ar nodibinājuma Rīga 2014 vadītāju Diānu Čivli un Rīga 2014 programmas vadītāju Aivu Rozenbergu.

Foto: video iespēja: pie Rīgas Kongresu nama, pulcēšanās līdz plkst.10.50.

Zviedrijas kroņprincese Viktorija apmeklē Stūra māju

Vieta: Stūra mājā (Brīvības ielā 61, Rīgā)

Laiks: plkst.14.15

Zviedrijas kroņprincese Viktorija darba vizītes ietvaros apmeklējot Rīgu, apmeklēs Rīga 2014 ekspozīciju „Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014”.

Foto: video iespēja: pulcēšanās pie Stūra mājas pagalma vārtiem līdz plkst.14.05.

Konstances Šmitas radošā darbnīca

Vieta: bijušajā tekstilfabrikā „Boļševička” (Ganību dambī 30, Rīgā)

Laiks: 17.-21.septembris

Festivāla „Survival kit” ietvaros Konstance Šmita rosinās diskusiju par sociālo utopiju iespējamību mūsdienās, t. sk. Latvijā, analizējot padomju avangarda futūrisma vīzijas. Darbnīcas mērķis ir rosināt dialogu dažādu paaudžu starpā, diskutējot par reālās dzīves pieredzi un avangarda utopijām, ņemot vērā, ka cilvēku biogrāfijās vienmēr ir atrodamas pieredzes, kas nesaskan ar ideoloģijām un konceptiem.

„Asinsbalss”. Ārvalstu viesu lasījumi

Vieta: NicePlace Mansards (K.Barona ielā 21)

Laiks: plkst.18.00

Rīga 2014 projekta „Kaimiņi trokšņo” ietvaros Rīgā viesojas ārvalstu dzejnieki. Piedalās: Dominique Zālītis (Kanāda), M.Gailītis, D.Dreika.

Ceturtdiena, 18.septembris

Ārvalstu viesu lasījumi

Vieta: LU Humanitāro zinātņu fakultātes bibliotēkā (Visvalža ielā 4a, Rīgā)

Laiks: plkst.12.00

Rīga 2014 projekta „Kaimiņi trokšņo” ietvaros Rīgā viesojas ārvalstu dzejnieki. Piedalās: Dominique Zālītis (Kanāda), M.Gailītis, D.Dreika.

Zīmēšanas nodarbībasEs un māksla

Vieta: Rīgas Birža

Laiks: plkst.15.00

Nodarbībuizstādes „Nākotnes mākslu meklējot. V. Matvejs un ārpus Eiropas (Āfrikas, Okeānijas, Ziemeļāzijas) māksla” ietvarosvada māksliniece, muzejpedagoģe Baiba Sprance. Mērķauditorija: apmeklētāji no 10 gadu līdz seniora vecumam. Materiāli līdzi ņemšanai: eļļas pasteļa krītiņi. Dalības maksa: EUR 1,42 no personas.

„Ceturtdienas vakara diskusijas” izstādē „Gustavs Klucis. Kāda eksperimenta anatomija”: Plakāts – mākslas darbs un vizuālās komunikācijas instruments

Vieta: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1)

Laiks: Plkst.18.00

Kopā ar vakara īpašajām viešņām – mākslas zinātnieci Ramonu Umbliju un sociālantropoloģi Liānu Iveti Beņķi – klātesošie aicināti paraudzīsies uz plakātu no divām perspektīvām – skatot to gan kā mākslas darbu ar noteiktiem mākslinieciskajiem principiem, gan kā vienu no spēcīgākajām vizuālās komunikācijas formām publiskajā telpā, sociālpolitiskā un sociālantropoloģiskā kontekstā.„Ceturtdienas vakara diskusiju” cikls ir viens no tematiskajiem pasākumiem, kas norisinās izstādē „Gustavs Klucis. Kāda eksperimenta anatomija”. Uz diskusijām aicināti visi interesenti! Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Dalības maksa: „Labās dienas” akcijas cena EUR 1,42.

Lektorijs: kino par Rotko

Vieta: Latvijas Nacionālās bibliotēkas I.Ziedoņa zāle

Laiks: plkst.16.00 un plkst.18.00

Kinolektorijs par Marku Rotko un viņa radošo mantojumu. Pasākums norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas  programmas ietvaros ar plašu notikumu programmu, svinot izcilā mākslinieka Marka Rotko 111.dzimšanas dienu.  Ieeja bezmaksas

Grāmatu izstāde: Drukātais Rotko

Vieta: Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas lasītavā

Laiks: 18.-27.septembris

Pirmo reizi Latvijā vienkopus būs skatāms tik liels grāmatu skaits par Rotko. Izstāde norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas  programmas ietvaros ar plašu notikumu programmu, svinot izcilā mākslinieka Marka Rotko 111.dzimšanas dienu.

Piektdiena, 19.septembris

Zinātniskā konference „Baltijas dzintars pāri laikam un robežām”

Vieta: Latvijas Universitātē

Laiks: Plkst.9.00-18.00

Zinātniskā konference „Baltijas dzintars pāri laikam un robežām” gan popularizēs dzintaru, gan rosinās domu, ideju un pieeju apmaiņu dažādu nozaru dzintara pētnieku starpā. Konferences norise paredzēta divas dienas, kā referenti uzstāsies vadošie pasaules dzintara pētnieki no dažādām zinātņu nozarēm.

Preses konference par izstādi „Dzintara laikmets”

Vieta: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielā zāle (Skārņu iela 10/20, Rīga)

Laiks: plkst.12.00

Izstādes veidotāji pastāstīs par projektu, kura mērķis ir pētīt dzintaru kā vienu no latviešu identitātes simboliem un jaunā gaismā parādīt tā izpausmes no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

Izstādes „Dzintara laikmets” atklāšana

Vieta: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielā zāle (Skārņu iela 10/20, Rīga)

Laiks: plkst.17.00

Izstādes ekspozīcija atklāj dzintara jēdzienu daudzos aspektos – dzintars kā mākslas objekts, kā dizaina elements, kā zīmola nosaukums, kā vietvārds, kā personvārda fenomens, kā suvenīrs, kā literārā teksta iedvesmotājs utt. Izstādē skatāmi ne tikai dizaina priekšmeti, gleznas, fotogrāfijas, tēlniecības objekti, instalācijas, speciāli veidota animācija, bet arī sadzīves priekšmeti, suvenīri, amatieru fotogrāfijas, teksti, dziesmas un dažādu ar dzintaru saistītu zīmolu grafiskās zīmes.

Diskusija jauniešiem „Man piekāst vēsturi”

Vieta: Stūra mājā (Brīvības ielā 61, Rīgā)

Laiks: plkst.18.00

Diskusijas uzmanības centrā būs jautājums, vai 21.gadsimtā ir vērts mācīties vēsturi. Diskusijā piedalīsies vēstures skolotāji, skolēni, kā arī cilvēki, kas dzīvē raduši panākumus gan, pateicoties vēsturei, gan, tieši pretēji - eksaktajā vai sporta nozarē. Pasākuma noslēgumā ar koncertu Stūra mājas pagalmā uzstāsies grupa „Gaujarts”.

Diskusijā piedalās: Mārtiņš Zvīdriņš (Stūra mājas gids), Aleksejs Popovs (Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11. klases skolēns), Māris Antons (Digitālo mediju eksperts), Henriks Eliass Zēgers (jaunais dzejnieks, publicists), Roberts Rasums (studē politoloģiju), Oskars Kaulēns („Iespējamās misijas” vēstures skolotājs), Ričards Muižnieks (Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 11. klases skolnieks), Ģirts Jankovskis (filosofijas doktors), Raimonds Elbakjans („Ghetto Games” izveidotājs). Diskusijas moderators: Jānis Arājs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas vēstures skolotājs). Dalībnieku reģistrācija norisinās līdz 18.septembrim. Ņemot vērā to, ka vietu skaits ir ierobežots, interesentiem jāpiesakās, rakstot uz epastu paula.plavniece@gmail.com, zvanot pa tālruni 20258881.

Sestdiena, 20.septembris
Zinātniskā konference „Baltijas dzintars pāri laikam un robežām”

Vieta: Latvijas Universitātē

Laiks: Plkst.9.00-18.00

Zinātniskā konference „Baltijas dzintars pāri laikam un robežām” gan popularizēs dzintaru, gan rosinās domu, ideju un pieeju apmaiņu dažādu nozaru dzintara pētnieku starpā. Konferences norise paredzēta divas dienas, kā referenti uzstāsies vadošie pasaules dzintara pētnieki no dažādām zinātņu nozarēm.

Apskatei pieejama izstāde „Dzintara laikmets”

Vieta: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielā zāle (Skārņu iela 10/20, Rīga)

Laiks: 20.septembris – 26.oktobris

Izstādes ekspozīcija atklāj dzintara jēdzienu daudzos aspektos – dzintars kā mākslas objekts, kā dizaina elements, kā zīmola nosaukums, kā vietvārds, kā personvārda fenomens, kā suvenīrs, kā literārā teksta iedvesmotājs utt. Izstādē skatāmi ne tikai dizaina priekšmeti, gleznas, fotogrāfijas, tēlniecības objekti, instalācijas, speciāli veidota animācija, bet arī sadzīves priekšmeti, suvenīri, amatieru fotogrāfijas, teksti, dziesmas un dažādu ar dzintaru saistītu zīmolu grafiskās zīmes.

Zīmēšanas nodarbībasEs un māksla

Vieta: Rīgas Birža

Laiks: plkst.12.00

Nodarbību izstādes „Nākotnes mākslu meklējot. V. Matvejs un ārpus Eiropas (Āfrikas, Okeānijas, Ziemeļāzijas) māksla” ietvarosvada māksliniece, muzejpedagoģe Baiba Sprance. Mērķauditorija: apmeklētāji no 10 gadu līdz seniora vecumam. Materiāli līdzi ņemšanai: eļļas pasteļa krītiņi. Dalības maksa: EUR 1,42 no personas.

„Rīgas kino” seanss Purvciemā

Vieta: tirdzniecības centrā „Domina”

Laiks: plkst.14.00

Seansā tiks demonstrēta programma, kurā iekļautas Dzintara Dreiberga meistardarbnīcā Purvciemā izveidotās īsfilmas. Projekts „Rīgas kino” ir Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums, kas savedis kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par dzīvi dažādās Rīgas apkaimēs. Filmu darbnīcās jaunieši ar kino profesionāļu palīdzību apguvuši iemaņas filmēšanā un nofilmējuši īsfilmas par savu apkaimi.

Nodarbība „Dienvidāfrikas republika”

Vieta: Rīgas Birža

Laiks: plkst.16.00

Izstāde „Nākotnes mākslu meklējot. V. Matvejs un ārpus Eiropas (Āfrikas, Okeānijas, Ziemeļāzijas) māksla” ietvaros ceļotāju klubs „Terra incognita?” gaida tos, kuri ceļojuši, ceļo un vēl ceļos – domās vai īstenībā. Nodarbību vada „Jēkaba Ceļojumi” direktors Uldis Alksnis un grupu vadītājas Lauma Ziediņa un Sandra Saulīte.

Svētdiena, 21.septembris    
Ziemeļblāzmas svētdienas mākslas skola – tēma „Skola”

Vieta: Rīgas Kuģu remonta rūpnīca (Flotes 2, Rīga)

Laiks: plkst.13.00

Ziemeļblāzmas mākslas skola ir tematisku lekciju un praktisku nodarbību cikls Ziemeļblāzmā par dažādiem kultūras virzieniem un aktualitātēm. Balstoties mecenāta Augusta Dombrovska iecerē padarīt vecmīlgrāviešiem pieejamu profesionālo mākslu, kā arī idejā par kultūru kā dzīvesveidu, Ziemeļblāzmas mākslas skola reizi mēnesī aicina uz tematisku lekciju un praktisko nodarbību ciklu – šoreiz tēma „Skola”. Nodarbības apmeklējums bez maksas.

Līdz 27.septembrim skatāma Kaspara Gobas izstāde „Rīgas salas”

Izstādes iecere ir atklāt romantisko, bet marginālo un daļēji nesapostīto, taču lēnām izzūdošo Rīgas daļu – salas.

Vieta:Ganību dambī 30, Rīgā

Līdz 27.septembrim norisinās laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit 6”

Festivālam „Survival Kit 6”, kas norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, šogad izvēlēta tēma „Utopiskā pilsēta”. Fotogrāfijās, video darbos un instalācijās, vides objektos un dažādos citos medijos radītos darbos mākslinieki pievērsušies gan pilsētu attīstības problemātikai, gan izmantojuši pilsētu kā metaforu, lai risinātu vispārcilvēciskus, eksistenciāla rakstura jautājumus. Festivālā, kura centrālais notikums ir laikmetīgās mākslas izstāde, piedalās vairāk nekā 70 dalībnieku no 25 pasaules valstīm.

Vieta: bijušajā tekstilfabrikā „Boļševička” (Ganību dambī 30, Rīgā) un Vāgnera zālē (Riharda Vāgnera ielā 4, Rīgā).

Līdz 28.septembrim darbojas „Cafe Europa. Rīga 2014 – Mons 2015 inovāciju laboratorija „

Sadarbībā ar „Monsa 2015”  (Beļģija) RIXC realizē projektu „Café Europa. Rīga 2014 – Monsa 2015 inovāciju laboratorija”, kura ietvaros Spīķeru radošā kvartāla teritorijā novietots konteineris – „Café Europa”, kas darbojas gan kā publiski atvērta inovāciju laboratorija, interesentiem piedāvājot radošās darbnīcas un citas interesantas aktivitātes, pētot mākslas, zinātnes, ilgtspējas, sociālo procesu un inovāciju savstarpējo mijiedarbi, gan kā kafejnīca un vieta, kur satikties. Līdzīgi konteineri tiks izvietoti arī citās Eiropas pilsētās, tādējādi radot savstarpējus saziņas tiltus un 2014. gadā padarot Rīgu par šīs komunikācijas sistēmas centru.

Vieta: Spīķeru radošajā kvartālā

Līdz 30.septembrim atvērta kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014”

„Esplanāde 2014” strādā katru dienu no plkst.12:00 līdz plkst.20:14 (vai līdz pasākuma beigām). Visi pasākumi kultūras vasarnīcā būs bez maksas. Tikšanās vieta, kur rosīgiem cilvēkiem ieskriet pusdienas laikā vai atvilkt elpu pēc saspringtas darba dienas, nepiespiestā atmosfērā uzzinot kultūras jaunumus un esot klāt Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumos. Kultūras vasarnīcā darbojas info centrs, biļešu un suvenīru tirdzniecība, pieejams bezmaksas Lattelecom bezvadu internets.

Vieta: Esplanādes parks, Rīgā

Līdz 15.oktobrim skatāma izstāde „Dzintars: mīti un zinātne”

Izstāde ar to saistītie pasākumi parāda dzintara un cilvēka mijiedarbību no laikiem, kad Baltija Vidusjūras tautām bija mītiska dzintara zeme. Ko par dzintara izmantošanu rakstījuši Avicenna, Tacits, Plīnijs un kā dzintaru izmantoja balti? Dzintars mūsdienās un Latvijas zinātnieku devums tā pētniecībā un jaunu izstrādājumu izveidē. Eksponāti no Latvijas un citu valstu muzejiem. Caur dzintara prizmu izstāde parāda mūsu zemes parādīšanos Eiropas apritē.

Vieta: Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs (Antonijas iela 1, Rīga)

Līdz 19.oktobrim atvērts projekts „Stūra māja. Lieta nr.1914/2014”

Ar piecām tematiskajām izstādēm, ekskursijām gida pavadībā, konferencēm, diskusijām, koncertiem, semināriem Stūra mājas jeb bijušās Valsts Drošības komitejas ēka ir viens no vērienīgākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem. Apskatot ekspozīciju, ikviens aicināts mēģināt rast sev atbildes uz 20.gadsimta Eiropas vēstures uzdotajiem jautājumiem. Plašāka informācija, darba laiks: www.riga2014.org/kgb

Vieta: Brīvības ielā 61

Līdz 26.oktobrim skatāma instalācija „Pieminekļu kari”

Brīvības un Elizabetes ielas krustcelēs - vietā, kur vēsturiski uzstādīti un novākti dažādu laikmetu ideoloģijām veltīti pieminekļi, pamīšus redzami četri Rīgu un Latviju ietekmējušu varu simboli. „Pieminekļu karu” pamatā ir podests, kas piedāvā mainīgu simbolisku pieminekļu plejādi, kas atspoguļo četru Latvijai būtisku kultūru - Vācijas, Zviedrijas, Polijas un Krievijas - ietekmi uz Latvijas teritorijas vēsturi un latviskās identitātes dažādiem aspektiem. Cits pēc cita no podesta paceļas un nolaižas četri dažādi pieminekļi.

Vieta: Brīvības un Elizabetes ielas krustcelēs

Līdz 26.oktobrim skatāma izstāde „Nākotnes mākslu meklējot. V. Matvejs un ārpus Eiropas (Āfrikas, Okeānijas, Ziemeļāzijas) māksla”

Lielajā izstāžu zālē apmeklētājiem atvērta vērienīga Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde, kuru papildina izstāde Boses zālē „Voldemāra Matveja grāmata „Nēģeru māksla” un latviešu mākslinieki”. Šis ir multidisciplinārs projekts ar mērķi veikt latviešu gleznotāja, teorētiķa un pētnieka Voldemāra Matveja (1877–1914) darbības popularizāciju, ņemot vērā viņa unikālo ieguldījumu ārpus Eiropas kultūru – Okeānijas, Āfrikas un Ziemeļāzijas mākslas pētniecībā 20. gs. sākumā.

Vieta: mākslas muzejs „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Rīga)

Līdz 26.oktobrim skatāma izstāde „Gustavs Klucis (1895–1938). Kāda eksperimenta anatomija”

Vieta: LNMM izstāžu zālē „Arsenāls”

Eiropas muzejos Gustava Kluča (1895–1938) vārds izskan regulāri, bet pasaulslavenā konstruktīvista saistība ar Latviju bieži paliek noklusēta. Ir ārkārtīgi būtiski, ka Rīga 2014 programma stāsta pilnasinīgus stāstus par latviešiem, kuru ieguldījums Eiropas kultūrā pelna ievērību. Izstādes veidotais vēstījums aicina atteikties no kārdinājuma nosodīt vai noliegt un rosina domāt par visos laikmetos būtiskiem jautājumiem – par indivīda izvēles brīvības robežām un atbildību, par mākslinieka un varas attiecībām, par mākslinieka personības un mākslas darba ietekmi uz sabiedrisko domu. Astoņās ekspozīcijas sadaļās skatītāji var izsekot, kā evolucionē mākslinieka domāšana, kā viņš meklē jaunas izteiksmes formas un jaunas tehnoloģijas dažādās mākslas jomās.

Līdz 1.novembrim skatāma izstāde „Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens”
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atjauno izstāžu darbību, atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstādi „Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens”. Izstādē skatāmi izcilākie dažādu gadsimtu dzintara darinājumi un to tapšanas gaita – no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Unikālos muzeja eksponātus papildinās multimediju iespējas, izstaigājot seno Dzintara ceļu.

Vieta: Latvijas Nacionālās vēstures muzejs (Brīvības iela 32, Rīga)

Līdz 2015.gada 1.aprīlim skatāma izstāde „1514.Grāmata.2014”

Eiropas bibliotēku unikālas grāmatas papildina interaktīvas prezentācijas metodes, kas palīdz iegūt maksimāli plašu informāciju ne tikai par grāmatniecību, bet arī par vēsturi, ģeogrāfiju, politiku, reliģiju, mākslu, mūziku pirms 500 gadiem. Izstādē skan renesanses laika mūzika, skatāmi izcilu mākslinieku mākslas darbi. Izstādes laikā, katru mēnesi notiks kāda pasaulē atzīta domātāja lekcijas par grāmatas un kultūras nozīmi cilvēka un sabiedrības dzīvē. Izstāde apskatāma bezmaksas.

Vieta: Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3, Rīgā)

Līdz 2015.gada 5.aprīlim skatāma izstāde „Kino trofejas”

Izstāde ir atskats uz kino izrādīšanu un skatīšanos Latvijā laikā pēc 2. pasaules kara. Ekspozīcija stāstīs par kinoteātru repertuāra politiku un skatītāju atmiņām par kinoapmeklēšanu.

Vieta: Latvijas Kultūras Akadēmijas Rīgas Kino muzejs (Peitavas iela 10, Rīga)

Apskatāma pastāvīgā ekspozīcija „Dzintars laiku lokos”

Ekspozīcija „Dzintars laiku lokos” iepazīstina ar Baltijas dzintaru, rādot tā dabīgās formas, krāsu toņu daudzveidību un nozīmīgo vietu pasaules dzintaru depozītu vidū. Izstādē tiek akcentēta dzintara unikalitāte kā pirmā materiāla nozīmība, kādēļ sāka veidoties mūsu reģiona atpazīstamība senajās Eiropas kultūrās. Var iepazīt dabīgo dzintaru, tā izmantojumu visdažādākajās jomās, īpaši akcentējot zinātnisko pētījumu rezultātā radītā dzintara diega izmantošanas perspektīvas.

Vieta: Latvijas Dabas muzejs (K.Barona iela 4, Rīga)

Sīkāka informācija par visiem pasākumiem pieejama kultūras portālā www.riga2014.org

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss