Bērnu audzināšana bez pēršanas
Kāpēc izveidojusies tradīcija audzināt bērnus perot? Kāpēc vecāki sit to, kurš tik ļoti viņu mīl?
Kāpēc izveidojusies tradīcija audzināt bērnus perot? Kāpēc vecāki sit to, kurš tik ļoti viņu mīl? Vai tiešām bez pēriena bērns nevar izaugt par labu cilvēku? Kā vardarbīgas audzināšanas metodes ietekmē bērna turpmāko dzīvi un attiecības ar vecākiem? Ar ko sākt, lai mainītu savu izvēlēto audzināšanas modeli? Par šiem un daudziem citiem tematiem vecāki varēs uzzināt sociālās kampaņas „Necel roku!” ietvaros organizētajā seminārā diskusijā, kas notiks 10. septembrī. Pasākums apmeklētājiem bez maksas.
59% Latvijas vecāku, kas piedalījās ģimenes portāla „Mammamuntetiem.lv” veiktajā aptaujā, atzina, ka savus bērnus audzina ar vardarbīgām metodēm, tai skaitā ar iepļaukāšanu, uzšaušanu pa dibenu, raušanu aiz matiem u.c. Lai vecākiem sniegtu izglītojošu informāciju par bērnu audzināšanu bez pēršanas, ģimeņu organizācija nodibinājums „Fonds Mammām un Tētiem” un portāls „Mammamuntetiem.lv” līdz ar Starptautisko bērnu aizsardzības dienu uzsāka sociālo kampaņu „Necel roku!”.
„Redzot vecāku asās diskusijas, kas izvērtās pēc kampaņas uzsākšanas, – par to, cik patiesībā daudzi vecāki uzskata par normu uzšaušanu bērnam pa dibenu, viņa purināšanu, iedunkāšanu un tamlīdzīgas vardarbīgas metodes, nolēmām šo kampaņu izvērst plašāku, proti, veidojot ne tikai rakstu sēriju un organizējot nodarbības nelielās grupās, bet arī sarīkojot plašākam apmeklētāju lokam paredzētu semināru diskusiju,” stāsta kampaņas „Necel roku!” iniciatore, ģimenes portāla „Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.
Apjaušot problēmas nopietnību bērnu audzināšanas jautājumos Latvijā, seminārā „Necel roku!” piekrituši iesaistīties vairāki Latvijā atzīti speciālisti, kuru ikdiena ir saistīta ar bērnu audzināšanu, attīstību un ģimenes attiecībām. Semināra pirmajā daļā lektori uzstāsies ar savu redzējumu par tēmu – bērnu disciplinēšana bez vardarbīgām metodēm –, savukārt otrajā daļā apmeklētāji būs aicināti uzdot savus jautājumus un diskutēt par izvirzīto problemātiku.
Semināra diskusijas „Necel roku!” programmā:
Jaunākā statistika par bērnu audzināšanas paradumiem Latvijā. Dati liecina, ka mammas bērnus per biežāk nekā tēti. Par to runās Inga Akmentiņa-Smildziņa, kampaņas „Necel roku!” iniciatore un portāla „Mammamuntetiem.lv” vadītāja.
Bērnu pēršana, purināšana, likšana kaktā. Vai tas ir likuma pārkāpums? Mūsu kā sabiedrības pienākums un rīcība, ja redzam – bērnu uz ielas, smilškastē u.c. sabiedriskās vietās purina, sit viņam pa dupsi, rausta utt. Klāstīs Laila Rieksta-Riekstiņa, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece.
Kā kļūt par mammu un tēti? Mammas un tēta rašanās ir skaista attīstības un pilnveidošanās procesa rezultāts, un ar dzīvajā pasaulē zināmajām mātītes un tēviņa funkcijām cilvēku dzīvē tam ir visai attāls sakars. Profesore Gunta Ancāne aicinās aizdomāties par šo būtisko atšķirību jēdzienos un arī izpausmes veidos.
Vai bez pēriena nevar izaugt par labu cilvēku? Kā pēriens ietekmē bērna turpmāko dzīvi un attiecības ar vecākiem? Stāstīs bērnu psihiatrs Gunārs Trimda.
Kāpēc izveidojusies tradīcija pērt bērnu – savu vistuvāko? To, kurš tik ļoti mīl tevi, ir atkarīgs no tevis un tik neaizsargāts? Skaidros Edmunds Vanags, klīniskais psihologs.
Pēriens bērna acīm jeb Ko par to stāsta bērni. Stāstīs Amanda Vēja, VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore.
Ar ko sākt, lai mainītu savu izvēlēto bērna audzināšanas modeli? Ar ko sākt, lai beigtu pērt, uzšaut, draudēt ar pērienu? Par šiem jautājumiem runās geštaltterapeite un pedagoģijas maģistre Aija Baha-Velvele.
Semināru bez maksas aicināti apmeklēt gan mediju pārstāvji, gan vecāki.
Norises vieta – restorāns „Dārzs” Rīgā, Spīķeru kvartālā (Maskavas ielā 4). Laiks – no plkst. 15.00 līdz 17.00. Lai pieteiktos, lūgums rakstīt uz fonds@mammamuntetiem.lv vai zvanīt 25665515.