Tehnoloģiju uzņēmumi darbinieku atlasē ņem vērā sociālo mediju informāciju

Gandrīz piektā daļa tehnoloģiju industrijas vadītāju atzīst, ka nav pieņēmuši darbā jaunus darbiniekus sociālajos tīklos ievietotās informācijas dēļ. Tas noskaidrots ikgadējā tehnoloģiju tirgus pētījumā, ko veic globālais sabiedrisko attiecību aģentūru tīkls "Eurocom Worldwide".

Tehnoloģiju uzņēmumi darbinieku atlasē ņem vērā sociālo mediju informāciju
Komentāri[1] 19.03.2012 10:28

Pētījumā jau iepriekšējos gados bija noskaidrots, ka gandrīz 40% tehnoloģiju uzņēmumu pārbauda savu potenciālo darbinieku sociālo mediju profilus, taču pirmo reizi aptaujā noskaidrojies, ka šī iemesla dēļ kandidāti netiek pieņemti darbā.

"21.gadsimta cilvēks sāk apzināties, ka jebkura darbība atstāj neizdzēšamas pēdas digitālajā vidē. Fakts, ka katrs piektais darba meklētājs diskvalificē sevi no potenciālās darbavietas sociālo mediju satura dēļ, ir brīdinājums darba meklētājiem un indikators, ka dzīvojam digitālā laikmetā," uzskata "Eurocom Worldwide" tīkla direktors Meds Kristensens.

Pētījumā noskaidrots, ka gandrīz puse (49%) no tehnoloģiju nozares uzņēmumu vadītājiem plāno turpmākajos 12 mēnešos palielināt savus tēriņus sociālajiem medijiem, taču vairāk nekā puse (57%) norāda, ka nespēj precīzi aprēķināt ieguldījumu atdevi. Tikai 23% norāda, ka viņi to spēj izmērīt.

Uzņēmumi, kuri veido savus blogus, galvenokārt dara to ar mērķi veicināt atpazīstamību vai radīt viedokļu līdera tēlu (57%). Gandrīz tikpat liels respondentu īpatsvars par prioritāro mērķi uzskata komunikāciju ar klientiem, savukārt 37% uzņēmumu blogo ar mērķi veicināt redzamību interneta meklēšanas pārlūkos un piedalīties nozares diskusijās. Turpretī tehnoloģiju uzņēmumu galvenais iemesls neveidot blogu ir pārāk liels laika patēriņš, pārāk maza pievienotā vērtība un bailes no negatīvas atgriezeniskās saites.

Tehnoloģiju uzņēmumu vidū populārākās sociālo mediju platformas ir "LinkedIn" (74%), "Twitter" (67%) un "Facebook" (64%), tai pašā laikā tikai puse no aptaujātajiem uzņēmumiem ieviesusi formālu procesu, kā uzzināt, ko par tiem runā sociālajos medijos.

"Sociālie mediji mūsdienīgam uzņēmumam vairs nav nekāds jaunums, taču tikai pakāpeniski veidojas izpratne par to daudzveidīgajām pielietojuma iespējām, pārejot no saukļiem produktu popularizēšanai uz pārdomātu, mērķtiecīgu sabiedrības iesaisti. Tikai nospraužot konkrētus mērķus un sekojot līdzi to sasniegšanai, varam teikt, ka sociālie mediji dod ieguldījumu biznesa rezultātos," komentē "Eurocom Worldwide" tīkla sabiedrisko attiecību aģentūras "PR Stils" direktore Inga Latkovska.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
chingacguks 19.03.2012 13:12
Ļoti normāli, ja nav prāta sociālajā tīklā, nebūs arī darbā.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss