Savācot labdarībai gandrīz 7000 latu, šovu pamet Nauris
Atklājot labdarības akcijas „Eņģeļi pār Latviju” sākumu, šova „OKartes Skatuves” dalībnieki sniedza atbalstu šim projektam, ziedojot visus ienākumus no telefonbalsojuma.
Dalībniekiem, izpildot gan populāras dziesmas, gan sevis radītus skaņdarbus, aicinājums ziedot vainagojās ar nepilnu 7000 latu atbalsta iegūšanu. Koncertu vērtējot šova repertuāra konsultantam Guntaram Račam, grupas „Instrumenti” dalībniekam Jānim Šipkēvicam un Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektorei Guntai Līdakai, tajā uzvarēja Košās pārstāvētā grupa „T-Band”, bet šovu nācās pamest Naurim no grupas „nu un”.
Ar Jāņa Lūsēna dziesmu „Savādā pasaule” labdarībai veltīto šova „OKartes Skatuve” lielo koncertu atklāja puišu grupa „nu un”. Dziesmas vizītkartē puiši pat aicināja balsot pat ne tieši par viņiem, bet par jebkuru šova grupu, jo viņu sacensība nav salīdzināma ar to palīdzību, kas nepieciešama labdarības projekta bērniem. Šo puišu nesavtību novērtēja Gunta Līdaka: „Malači, ka jūs gribējāt, lai jūs sadzird!” Emocionālais satraukums bija darījis savu, un, kā atzina pats Nauris: „Kāpjot uz skatuves, visas vokālā pedagoga mācības piemirsušās.” Lai gan šīs dziesmas instrumentālo risinājumu uzslavēja ne tikai žūrija, bet ar īsziņas palīdzību Guntaram Račam arī pats dziesmas autors Jānis Lūsēns, vokālais sniegums žūrijas priekšsēdētājam nepatika: „Čābīgs vokāls, kopā neskanēja labi.”
Koncerta turpinājumā uz „OKartes Skatuves” kopā ar plašu pavadošo sastāvu kāpa Košā un grupa „T-Band”, izpildot Maikla Džeksona pasaules slaveno dziesmu „Heal The World”. „Diemžēl aizkustinājums no šī priekšnesuma man pagāja garām. Lai gan jūs uz skatuves bijāt daudz, jaudas bija maz. Ieraugot tādu lielu kori, es gaidu spēcīgāku dziedājumu!” pēc priekšnesuma tomēr atzina Guntars Račs. Gunta Līdaka neslēpa prieku, ka Košā turpina savu darbību šovā, jo jau sākumā viņa esot bijusi Guntas favorīte. Pēc Košās priekšnesuma Jānis Šipkēvics atzina, ka viņš nedaudz saskuma, bet tā ir viņa problēma, jo redzētais un dzirdētais viņam paticis.
Ar dziesmu „Alises iela” dalību šajā koncertā atklāja arī grupas „4 Vēji” puiši Mārtiņš Ruskis un Kristaps Pujāts. Guntars Račs puišus mudināja labdarībā nebūt tik bēdīgiem un nolemtiem, bet censties sniegt to pozitīvo un priecīgo, tomēr puišu vokālo sniegumu viņš vērtēja ļoti labi. Gunta Līdaka atzina, ka viņa sajutusies kā Liepājas Teātra izrādē: „Spīdošs un emocionāls priekšnesums!” Guntara Rača iesākto nolemtības tēmu turpināja arī Jānis Šipkēvics, sakot: „Puišiem labas balsis, bet dramatizēšana ir riskanta lieta. Ja pārkāpj robežu, var zust ticamība. Es ceru, ka šodien robeža netika pārkāpta.”
Kopā ar brāli dziesmu „Kūstot asarās” izpildīja grupas „Kā Viens” soliste Inga. Guntars Račs un Jānis Šipkēvics mudināja Ingu, kā arī citus dalībniekus, būt trakulīgākiem, „nepareizākiem” un enerģiskākiem: „Gribas sagaidīt pārsteigumus!” Pēc priekšnesuma, Gunta Līdaka secināja: „Ingai ir jādzied, jo viņai ļoti labi sanāk!”
Grupa „Zvaigžņu Zagļi” koncerta pirmajā daļā izpildīja R.E.M. dziesmu „Everybody Hurts”. Gunta Līdaka uzteica „Zvaigžņu Zagļus” kā grupu, jo koncertu pēc koncerta neatsveramu atbalstu Martai un Kikī sniedz Cālītis. Jānim Šipkēvicam ļoti patika meiteņu balsis, tomēr, viņaprāt, tās ir tendētas citam virzienam nekā šī dziesma, bet skanējums bija interesants. Guntars Račs grupai novēlēja radīt tikpat lielisku dziesmu kā izpildīto.
Ar Arņa Medņa dziesmu „Gribu kā bērns vēl just” „OKartes Skatuves” labdarības koncerta pirmo daļu noslēdza grupa „Jātnieki”. Lai gan Guntas Līdakas vērtējumā „Jātnieki” ar oriģinalitāti neizcēlās, tomēr viņa atzina: „Jūs esat stipra komanda un ļoti laba grupa. Jūs bijāt spilgti!” Jāni Šipkēvicu „Jātnieku” priekšnesumā aizkustināja bērnu koris. „Jātnieku” žanram viņš deva oriģinālu definīciju, proti, ortodoksālais kantrī: „Aizdomīgi, ka jūs darbojieties šajā mūzikas stilā, bet, ja tāda ir jūsu muzikālā ticība, tad tā ir tīra manta!” Guntars Račs bija aizkustināts par dzīves ironiju – kamēr šīs dziesmas autoram Arnim Mednim pašam šobrīd ir nepieciešama rehabilitācija, viņa dziesma palīdz kādai mazai sirsniņai.
Kā pirmie savu oriģināldziesmas vēlējumu projekta „Eņģeļi pār Latviju” mazajiem sūtīja puišu grupa „nu un”, kas šovakar bija pilnā sastāvā. „Jūs esat forši, izskatīgi čaļi. Man bija foršs noskaņojums,” atzina Gunta Līdaka. Guntars Račs šo „nu un” oriģināldziesmu novērtēja, kā labu koncepta albuma dziesmu: „Akordeons šoreiz bija tā krāsa, kas citkārt pietrūkst jūsu priekšnesumos.” Puišu grupa „nu un” jau otro reizi arī ieguva OKartes simpātiju balvu.
Ar šovā radīto dziesmu „Silent Screaming”, kas tapusi kopā ar Ivaru Kļaviņu, uzstājās grupa „T-Band”. Jānis Šipkēvics ļoti augsti novērtēja Košās spēju tik ierobežotā laikā un apstākļos radīt dziesmu: „Man patika tas vieglums un trauslums, bet varēja just satraukumu. Tomēr viss mans apbrīns par to, ka tik īsā laikā ir radīta tāda dziesma.” Savukārt, sekojot līdzi Košās priekšnesumiem, Guntu Līdaku šovakar pārņēma Deja Vu sajūta: „Man radās sajūta, ka tas jau ir bijis. Liekas, ka katru nedēļu viens un tas pats. Tu turies rāmjos, bet vajadzētu kaut ko pamainīt.” Guntars Račs arī šo Košās oriģināldziesmu novērtēja augstu, bet atzina, ka viņai joprojām trūkst pārliecības par savām dziesmām.
Šova otrajā daļā grupa „4 Vēji” atkal bija pilnā sastāvā un izpildīja Kristapa Pujāta sarakstīto dziesmu „Paskaties debesīs”. Jāni Šipkēvicu joprojām nepameta nolemtības sajūta: „Dikti smuki, bet dikti naivi – gluži kā onkulīši. Bet prieks par pārliecinošo dziedājumu.” Tam piekrita arī Guntars Račs, bet atzina, ka dziesma ir pilnīga Pujāta stila balāde, kas viņam licis secināt, ka grupa savā mūzikā ir patiesa. Gunta Līdaka Kristapa Pujāta talantā saskatīja tēva ietekmi un izteica domu, ka viņi būtu labi dziedošie aktieri.
Savu sadarbību ar brāli arī koncerta otrajā daļā turpināja „Kā Viens” soliste Inga ar dziesmu „Divatā”. Lai gan kompozīcija kopumā viņu neuzrunāja, Gunta Līdaka atzina: „Varens muzikālais noformējums. Inga dzied no sirds. Šķiet, ka viņa tik emocionāli varētu nodziedāt arī telefongrāmatu.” Arī Guntaram Račam šī kompozīcija likās kā garām slīdoša. Jānis Šipkēvics dziesmas Ahileja papēdi saskatīja tās vienkāršībā, jo šoreiz tā atstāja septītās klases mīlestības iespaidu.
Ar dziesmu „Bērnības smaids” savu pārliecinošo priekšnesumu sēriju turpināja grupa „Zvaigžņu Zagļi”. Guntaram Račam jau atkal nācās grupas dziesmu nosaukt par līdz šim labāko: „Jūs neliekat vilties!” Jānis Šipkēvics dziesmā saskatīja gan kripatiņu riska, gan interesantas krāsas, gan grupas iemīto taciņu. Gunta Līdaka šo dziesmu nodēvēja par šī vakara tituldziesmu: „Šī dziesma visvairāk atbilst šī vakara tematikai!” Radio SWH pārstāvis UFO arī atklāja SWH lēmumu ēterā atskaņot tieši „Zvaigžņu Zagļu” dziesmu „Bērnības smaids”.
„Jātnieku” dziesmas „Vakars vēls” roķīgajās kantrī skaņās izskanēja labdarībai veltītais „OKartes Skatuves” koncerts. Guntai Līdakai enerģijas pilnā priekšnesuma laikā radās asociācijas ar grupas „Eolika” darbību. Jānis Šipkēvics par šo „Jātnieku” dziesmu ironizēja: „Likās mazliet bezsakars. Šķita, ka dziesmu domājat uz vietas.” „Ar šo stilu jūs esat uz pareizā ceļa. Šī dziesma būs labs koncertu gabals. Jūs vinnējāt ar to, ka nebijāt skumji,” „Jātniekiem” norādīja žūrijas priekšsēdētājs Guntars Račs.
Izskanot koncertam, tapa zināms, ka „OKartes Skatuves” koncertā ir izdevies savākt nepilnus 7000 latu projekta „Eņģeļi pār Latviju” atbalstam. Lai gan šis koncerts tika veltīts labdarībai, šovs turpinās, tāpēc kādam bija jāuzvar, bet kādam jāzaudē. Pēc vienpadsmitā koncerta rezultātiem šovā turpina eksistēt visi muzikālie projekti, bet „Jātnieki” joprojām paliek pilnā sastāvā. Diemžēl pēdējo vietu šoreiz ieņēma grupa „nu un”, bet žūrijas priekšsēdētājs lēma, ka šovu pamet Nauris. Aizejot no šova, viņš pauda gandarījumu par paveikto darbu, lai padarītu projektā „Eņģeļi par Latviju” iesaistīto bērnu dzīvi labāku.
Vienpadsmitā koncerta rezultāti: