Salcevičai pirmā vieta jauno modes dizaineru konkursā „Admiralteiskaya Igla”
Baltijas modes federācijai ir liels prieks paziņot, ka Latvijas modes māksliniece Indra Salceviča ieguva pirmo vietu XV. Starptautiskajā jauno modes dizaineru konkursā „Admiralteiskaya Igla”, kurš norisinājās šī gada novembra vidū Sanktpēterburgā, Krievijā.


15 gadu laikā konkursā kopā piedalījušies vairāk kā 10 tūkstošu dalībnieku no 40 Krievijas reģioniem un 20 citām pasaules valstīm, kopā parādot ap 7 tūkstošu kolekciju!
Vairākiem jauniem modes māksliniekiem šīs konkurss ir svarīgs notikums viņu karjerā. Konkursantu darbus vērtē modes mākslinieki, modes skolu un pasaules modes virzienu pamatlicēji ar pasaules līmeņa vārdu. Dažādos gados žūrijas sastāvā ir bijuši tādi modes grandi kā Pako Rabane, Vjačeslavs Zaicevs, Deniss Simačevs, Alena Ahmadullina, Aleksandrs Vasiljevs un daudzi citi.
Šogad konkursā „Admiralyeiskaya Igla” Sanktpēterburgā Latviju pārstāvēja kopā trīs jaunie modes dizaineri: Indra Salceviča un vēl divas LMA studentes – Elīza Ceske un Vita Radziņa. Iespēju piedalīties šajā konkursā Indra ieguva kā balvu no Baltijas modes federācijas „Latvijas Stila un Modes balvu” pasniegšanas ceremonijas laikā, kad viņa tika atzīta par labāko nominācijā „Gada debija modes jomā 2008”. Abas studentes ar šo iespēju tika apbalvotas LMA skates laikā šī gada jūnijā, jo viņu kolekcijas tika atzītas par visoriģinālākām.
Konkursā „Admiralteiskaya Igla” piedalās labākie apģērbu dizaina mācību iestāžu studenti no gandrīz visiem Krievijas reģioniem, kā arī no citām Eiropas valstīm, un līdz ar to konkurence ir ļoti liela, un dalība šajā konkursā vien jau ir prestiža lieta. Vislabāko rezultātu parādīja Indra Salceviča, iegūstot 1. vietu nominācijā „Pret-a-porter diffusion”, un saņemot iespēju stāžēties modes uzņēmumā „Varan” un prezentēt savu kolekciju Milānā festivālā „Krievijas mode” ietvaros. Apsveicam jauno modes mākslinieci, kura veicina Latvijas modes atpazīstamību pasaulē! Atgādināsim, ka dažas nedēļas iepriekš Indra ar šo pašu kolekciju vinnēja konkursā Baltic Fashion Award Vācijā saņēmot balvu 7500 euro par „Kolekciju ar inovatīvāko konceptu”.
Starptautiskais jauno dizaineru konkurss „Admiralteiskaya Igla” notiek katru gadu Sanktpēterburgā. Tā mērķis ir apvienot jaunos talantīgus modes māksliniekus no visas pasaules un dot tiem iespēju nodemonstrēt savu individuālo mūsdienu modes tendenču redzējumu. Sīkāk par konkursu – www.igladesign.ru.