GERKENS un citi miljonāri apmeklē gleznu privātkolekciju
Nupat kā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika atklāta kāda unikāla izstāde no bioloģijas doktora un farmaceita Gunta Belēviča gleznu kolekcijas. Izstādē Guntis Belēvičs piedāvā Latvijas mākslu, kas veido nacionālās kultūras pamatu.
Eksponētie glezniecības un grafikas darbi hronoloģiski aptver posmu no 18.gadsimta līdz 20.gadsimtam, to autoru skaits sniedzas pāri simtam.
Kolekcionārs Guntis Belēvičs un kultūras ministre Helēna Demakova
Izstāde dod retu iespēju redzēt aptuveni 150 izcilu latviešu meistaru (Johana Leberehta Eginka, Jūlija Federa, Kārļa Hūna, Vilhelma Purvīša, Jāņa Valtera, Jaņa Rozentāla, Jēkaba Kazaka, Niklava Strunkes, Romana Sutas, Aleksandra Drēviņa, Valdemāra Tones, Borisa Bērziņa u.c.) un citu ievērojamu autoru mākslas darbus.
Kolekcija ieinteresējusi arī deputātu Aleksandru Kiršteinu un kompānijas Grindex vadītāju Gunti Jākobsonu
Plašākai auditorijai Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā iespēju iepazīties ar viena kolekcionāra vākumu pirmo reizi.
Uzņēmējs Raimonds Gerkens
Šis fakts bija ieinteresējis daudzus privāto mākslas kolekciju īpašniekus, kuri savus līdzekļus iegulda ļoti ienesīgā biznesā, jo gleznu vērtība, gadiem ritot, tikai pieaug un pieaug.
Saeimas deputāts Aigars Štokenbergs
Izstāde no Gunta Belēviča kolekcijas faktiski ir Latvijas mākslas panoptiks, kas veido nacionālās kultūras pamatu. Tā atspoguļo vienlaicīgumu, kādā atrodas darbi privātajā krājumā, kur uz sienām nav vietas tukšumam.
Sieviete biznesā - Nella Ušakova
Tādu blīvumu izkopa franču Akadēmija 17.gadsimta beigās. Dažādos laikos tapušu lietu koeksistenci redzam arī pilīs un baznīcās, kur priekšmeti ir pakļauti vēsturiskajam interjeram, vienotību nospēlējot ar vizuālu daudzveidību.
Izstāde būs apskatāma līdz 5. oktobrim.