Brauns – pēc profesijas grāmatvedis, vēlas caur tiesu pierādīt savu leģitīmo piederību valdošajam britu karaļnamam – Vindzoriem, no kuru vidus cēlusies viņa māte – 2002. gadā, 71 gada vecumā mirusī, karalienes Elizabetes II jaunākā māsa Margareta.
Brauns uzskata, ka viņš ir jaunās princeses un kara lidotāja Pītera Taunsenda slepeno mīlas attiecību ‘dzīvs pierādījums’, kas nācis pasaulē 1955. gadā Kenijas galvaspilsētā Nairobi, sešus gadus pirms sava pusbrāļa un Margaretas „atzītā dēla’ Deivida Ārmstronga-Džonsa-lorda Linlija, un deviņus gadus pirms savas pusmāsas lēdijas Sāras Frensisas Elizabetes Čato.
Šādu savas izcelšanās versiju Brauns izklāstījis karaļnama intereses pārstāvošajai advokātu firmai ‘Farrer&Co.”, pieprasot publiskot viņa mātes – princese Margaretas, un vecmāmiņas – karalienes-mātes Elizabetes, testamentus, kuros, pēc Brauna vārdiem, arī „esot rodami viņa izcelšanās pierādījumi’.
Roberts Brauns dzimis 1955. gada 5. janvārī Nairobi, tomēr viņa dzimšanas fakts reģistrēts tikai mēnesi vēlāk, kā zēna vecākus uzrādot Sintiju Džoannu Braunu un viņas vīru- britu kontingenta kareivi Kenijā, Duglasu Braunu.
Pēc paša Brauna teiktā, tāda novēlošanās bijusi pieļauta tādēļ, lai slēptu „karaļnama locekles publisko negodu’.
Brauns advokātu biroja pārstāvjiem rādījis arī foto, kurā viņš redzams 1,5 gadu vecumā kopā ar princesi Margaretu, kas ‘bija ieradusies Kenijā apciemot dēlu’.
Viņš sacījis, ka, pirmkārt, vēlas noskaidrot savu patieso identitāti, ko Bekingemas pils pārstāvji līdz šim viņam ‘kategoriski lieguši’, "paliekot kurli" arī pret tik neapgāžamu „pierādījumu’ rašanu, ko spēj dot DNS tests.
Šādu testu valdošais karaļnams neesot vēlējies un vēl joprojām nevēloties pieļaut.
Ja Brauna pretenzijas izrādīsies pamatotas, tad viņš ne tikai atgūs savu patieso identitāti, bet mantos arī titulu, vairākus miljonus mārciņu lielu kapitālu, kā arī kļūs par 12. pretendentu uz britu troni.