Žurnālists Lato Lapsa nupat pabijis pasaules visslēgtākajā valstī – Ziemeļkorejā, kur joprojām valda komunistu režīms, kur nav interneta un kur iebraucējiem mobilais telefons jānodod jau lidostā, ierodoties valstī.
Starp citu, ja cilvēkam pietiek neapdomības atzīties, ka viņš ir žurnālists, iebraukšana kā tūristam kļūst vienkārši neiespējama.
Portālam Vipi.lv Lato saka, ka, cik sapratis no gidiem un dažādu obligāti apmeklējamo muzeju darbiniekiem, viņš ir pirmais Latvijas iedzīvotājs, kurš apmeklējis Ziemeļkoreju pēc LR neatkarības atjaunošanas. Padomju laikā gan pāris delegācijas tur ir bijušas – Ziemeļkorejas 1994. gadā mirušā prezidenta Kim Ir Sena saņemto dāvanu muzejā minēts, ka ir saņemta kāda velte arī no padomju Latvijas pārstāvjiem, taču tā nav izstādīta. Igauņu dāvana gan ir – diezgan neizteiksmīgas kristāla glāzītes.
Plašāk par to visu varēs lasīt pašlaik topošajā grāmatā par ceļojumiem pa eksotiskākajām mūsdienu totalitārajām valstīm – Ziemeļkoreju, Turkmenistānu, Irānu. Cerams, ka pie lasītājiem tā varētu nonākt līdz šā gada beigām.
Milzīgs sienas gleznojums, kurā galvenais, protams, ir valsts mūžīgais prezidents Kim Ir Sens
Latvijā bija ļeņinekļi, Ziemeļkorejā - kimirsenekļi
"Bobiks", ar kuru savulaik braucis pats Kim Ir Sens. Tagad, protams, šī iemesla dēļ atrodas muzejā
Gatavošanās kārtējai demonstrācijai vai parādei
Pēc partijas domām, ražai vajadzīgi arī tīruma malā sasprausti sarkanie karogi
Ziemeļkorejieti no jūras šķir pamatīgs elektrificēts žogs