Gobzemam prāta aptumsums: esot sastrīdējušies ar Artusu Kaimiņu, kuru, iespējams, izslēgšot no paša dibinātās partijas KPV LV
Latvijā nebijusi politiskā krīze kopš 3. Atmodas sākuma. Par visu jaunāko 2018.gada 7.decembrī plkst. 18:00. Gobzems esot gatavs gāzt pats savu 'kumīru' Artusu Kaimiņu.
Portāls TVNET esot saņēmis neoficiālu informāciju, saskaņā ar kuru partijas KPV LV iekšienē izskanējis aicinājums izslēgt no politiskā spēka tā dibinātāju Artusu Kaimiņu, jo "viņš ejot uz publisku partijas šķelšanu".
Sarunā ar portālu TVNET premjera amatam nominētais Aldis Gobzems šo informāciju gan esot noliedzis. Kā vēstīts, KPV LV līderis Artuss Kaimiņš paudis, ka piedāvājums par valdības modeli ar bezpartejiskiem ministriem nav atbalstāms, jo palielinātu "Saskaņas" lomu lēmumu pieņemšanā. Tāpat valdības koalīcija kopā ar ZZS jeb vecajiem komunistiem viņaprāt nav iespējama, taču tādu ideju izvirza Gobzems.
Kaimiņš paudis, ka par šiem piedāvājumiem uzzinājis no medijiem, jo Gobzems šīs ieceres iepriekš ar frakciju neesot saskaņojis.
"Es personīgi esmu saviem vēlētājiem solījis, ka valdības ar "Saskaņu" nebūs. Es personīgi šādu modeli neatbalstu, un frakcijā par to pat nav runāts," teica Kaimiņš. Pēc neoficiālas informācijas Saeimas kuluāros esot tapis zināms, ka Kaimiņš ar Gobzemu esot sastrīdējušies.
LASIET ARĪ: Lūk, kā izskatās Artusa Kaimiņa jaunā draudzene
Lūk, politologa viedoklis:
Ja premjerministra amatam nominētais Aldis Gobzems (KPV LV) ir nonācis "prāta aptumsumā", viņš var mēģināt vienatnē izveidot profesionāļu valdību, taču ir interesanti, kādi cilvēki piekristu šādai avantūrai, komentējot Gobzema ieceri veidot profesionāļu valdību, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.
Viņš norādīja, ka pašreizējā situācijā rodas jautājums par "KPV LV" šķelšanos, savukārt minēto Gobzema rīcību varētu interpretēt kā apzinātu rīcību ar mērķi pamest "KPV LV".
Viņš skaidroja, ka esošajā situācijā ir vairāki neatbildēti jautājumi, tostarp par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa sniegto mandātu Gobzemam, jo nav pieejams šī prezidenta lēmuma saturs un tajā var būt teikts jebkas.
Skudra skaidroja, ka Gobzems nerīkojas pretēji Satversmei, jo tur nav teikts, kam jābūt ministriem, taču vienlaikus eksperts norādīja, ka esošais likumiskais regulējums atstāj daudz brīvas vietas interpretācijai.
Eksperts gan skeptiski izteicās par Gobzema ieceri samazināt ministriju skaitu, piebilstot, ka ministriju skaits nav noteikts Satversmē, taču ir noteikts Ministru kabineta iekārtas likumā.
Skudra arī skaidroja, ka Satversmē nav noteikts, kāds balsu pārsvars nepieciešams valdības apstiprināšanai, līdz ar to pastāv arī iespēja, ka tiktu apstiprināta valdība, kurai atbalstu paustu tikai, piemēram, 39 deputāti. Šāda situācija būtu iespējama, ja kāda partija izvēlētos boikotēt attiecīgo balsojumu.
Vienlaikus Skudra gan pauda šaubas par to, vai "Saskaņa" atbalstītu Gobzema izveidoto valdību, jo tā viņi nostādītu sevi pret visām pārējām partijām.
Komentējot ārkārtas vēlēšanu iespējamību, Skudra norādīja, ka šāda varbūtība nedraud, jo Vējonis ir paziņojis, ka tādas nebūs.
Eksperta ieskatā, Gobzems cenšas apsteigt Vējoņa mēģinājumu aicināt valdību veidot kādam cilvēkam no malas. Skudra uzsvēra, ka Gobzems domā kā jurists, nevis kā politiķis.
Ilustratīvi - fotogalerijā Artusa Kaimiņa dzīves mirkļi
Gobzema vēstule portālam Pietiek.com:
Arvien vairāk izskatās, ka JKP deputāti meklē ieganstus, lai paši nemaz pozīcijā neatrastos nekad.
Viņi mums liek domāt par nemainību. Arī jēdziens ‘konservatīvs’ ir ar vairākām nozīmēm. Viena no tām – ‘konservatīvs’ ir nemainīgs.
Es gribu cerēt, ka mēs nepiedzīvojam nemainīgu rīcību - kā Rīgas Domē, kurā JKP ienāca, solot apkarot visus korumpantus (un tas bija pareizi). Skaļi solot. Skaļi solot izdzenāt /izskaust visus blēžus. Programmu īstenot traucēja tikai tas, ka bija opozīcijā.
Nemainīgā stilā JKP ienāca Saeimā. Te katram no JKP deputātiem (tāpat kā visiem) draud ap 3000 eiro alga no nodokļu maksātāju kabatas – vienalga, mainot līdzšinējo politiku, esot pie varas un smagi un nepopulāri strādājot, vai mainoties pašiem vai nemainīgi nemainot.
Protams, ikvienam ir viegli bļaustīties no opozīcijas līnijas, saviem vēlētājiem izkarot balto karogu un sakot, ka pie varas ir sliktie, tie līniju otrā pusē esošie.
Taču var attaisnot konservatīvas partijas misiju – iestāties par vērtībām un tradīcijām. Iestāties nevis nemainīgā pozā, bet varas pozīcijā un nemainīgi mērķtiecīgi īstenot programmu.
Bet tā gan ir izvēle.
Manā valdības iniciatīvā JKP ir iedots viss labākais, lai viņi to varētu.
Ir vajadzīga tikai viņu griba.
Citādi es viennozīmīgi uzskatīšu, ka tieši JKP būs manas potenciālās valdības gāzēji, jo, protams, nav tīkami, ka JKP kaut kā par manu valdības iniciatīvu bradā ar netīriem un smagnējiem zābakiem, kaut es pats pirms tam piedāvāju ērtus un baudāmus apavus JKP valdības veidošanas sprintā.
Joprojām aicinu JKP līdz sestdienas pulksten 20.00 pārdomāt, esot tuvākajam KPV LV sabiedrotajam.
P.S. Būt Saeimas deputātam vispār ir izcili. Tu aizej uz darbu, kur Tev maksā algu, piešķir auto, ceļojumus, datoru, palīgus, neviens nepārbauda, cik stundas Tu dienā strādā un vai vispār strādā. Neviens nepārbauda, vai visas darba dienas pavadi strādājot. Un Tev vēl ir tiesības pateikt - es atsakos strādāt, jo man citi šīs darba vietas darbinieki nepatīk kaut kādu iemeslu dēļ. Un Tevi par to vēl sauc par drosmīgu un ļoti principiālu. Jā, un tagad pamēģiniet katrs aiziet uz savu darba vietu un pateikt savam darba devējam, ka nestrādāsiet, jo Jums nepatīk pie blakus galda sēdošais Jānis vai Ilze. Domāju, ka par šādu principiālu un drosmīgu nostāju Jūsu darba devējs Jums pieliks pie algas un uzslavēs.
Man gan līdz šim šķita, ka drosmīgs un principiāls izdarīt darbu ir tas, kas aizaugušu lauku nebaidās nopļaut ar izkapti, nevis gaida, kad darba devējs piešķirs jaunāko kombainu.
FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ - ilustratīvi mirkļi iz Kaimiņa kunga dzīves